Δευτέρα 18 Ιανουαρίου 2010

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ Β' ΓΥΡΟ

Μεγάλη νίκη πέτυχε χθες ο ΑΟ Χαλκίς νικώντας και τον Ταμυναϊκό με 3-0. Ο ΑΟΧ παραμένει στο +7 από την δεύτερη Κύμη και συνεχίζει δυνατά για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Από το πρώτο ημίχρονο οι Νερατζούρρι ήθελαν να σφραγίσουν το αποτέλεσμα μπαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με 3-0. Ο Μάνεσης έκανε το 1-0, ο Βεζυρτζόγλου για άλλο ένα παιχνίδι σκόραρε κάνοντάς το 2-0 ενώ ο Γκαλαμέλος με ένα πολύ ωραίο γκολ διαμόρφωσε το 3-0, σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψή η ομάδα της Χαλκίδας έριξε τους ρυθμούς της και έτσι το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου γράφτηκε και ως τελικό αποτέλεσμα.
Περίπου 300 φίλαθλοι του ΑΟ Χαλκίς παρακολούθησαν το παιχνίδι με τις καιρικές συνθήκες να ευνοούν.
Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΟ Χαλκίς θα ταξιδέψει στην Κύμη όπου και θα αντιμετωπίσει τις Κονίστρες. Το Δ.Σ. ανακοίνωσε ότι θα βάλει πούλμαν για την μεταφορά των φιλάθλων της Χαλκίδας.