Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2010

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ Ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ

Χωρίς να πιάσουν μεγάλες αποδώσεις οι 2 ομάδες ο αγώνας έβγαλε νικήτρια την ομάδα της Χαλκίδας με σκορ 2-0. Ασταμάτητος ο ΑΟ Χαλκίς συνεχίζει την μεγάλη φετινή του πορεία γνωρίζοντας όμως ότι δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα. Επίσημα και πρωταθλητής χειμώνα με στόχο να παραμείνει στην θέση που είναι και στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου.
Για άλλη μία φορά ο Δημήτρης Βεζυρτζόγλου σκόραρε σήμερα κάνοντας το 1-0 στο πρώτο ημίχρονο. Ο Μάνεσης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έχασε πέναλτι. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου με γκολ του Μπακρή.
Η διαφορά από την δεύτερη θέση μειώθηκε αφού ο Λήλας παραχώρησε λευκή ισοπαλία στο Αλιβέρι με αντίπαλο τον Ταμυναϊκό, ομάδα που θα υποδεχτεί ο ΑΟ Χαλκίς την άλλη εβδομάδα. Το παιχνίδι στο πρώτο γύρο μεταξύ του ΑΟΧ και του Ταμυναϊκού στο Αλιβέρι είχε έρθει 0-0.
Περίπου 200 φίλαθλοι είδαν το παιχνίδι με 30 από αυτούς Ερετριανούς.