Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

0 ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΤΟ ΚΙΑΤΟ

Ισόπαλος ήρθε ο ΑΟΧ στο Κιάτο απέναντι στον τοπικό Πέλοπα με σκορ 1-1. Το συγκρότημα του Γιάννη Γεωργαρά αν και έχασε ένα ημίχρονο, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 70 με τον μόνιμο σκόρερ Ηλία Παπαϊωάννου ύστερα από ωραία ενέργεια του Γιογιού. Στη συνέχεια όμως υπήρξε αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ισοφαρίσουν 10 λεπτά αργότερα με τον Λιόλιο. Στο τελευταίο 5λεπτο ο ΑΟΧ αγωνίσθηκε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Βασίλη Κολιόπουλου με 2η κίτρινη κάρτα.
Πάντως σε ένα ακόμα παιχνίδι εκτός έδρας η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη αν και προηγήθηκε όπως στα παιχνίδια στο Δρέπανο, στις Ερυθρές αλλά και στο Άργος.
Ωστόσο παρά την ισοπαλία ο ΑΟ Χαλκίς παρέμεινε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Πόρο που έμεινε ισόπαλος στο 0-0 με τον Πανναυπλιακό εκτός έδρας.