Τρίτη 21 Ιουνίου 2011

0 ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ Η ΑΓΕΧ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ

Η ομάδα γυναικών της ΑΓΕΧ στον δεύτερο αγώνα της, έδειξε δύο πρόσωπα αλλά τελικά πήρε σπουδαία νίκη με 49-44 από την Ολυμπιάδα Άσσου Κορινθίας. Η Ντίνα Κοροβέση, μετά τον αγώνα δήλωσε: «Κάναμε ένα πολύ καλό ξεκίνημα και δείξαμε στο α. ημίχρονο ένα εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο, με την μεγάλη διαφορά που πήραμε στο σκορ. Αυτή η διαφορά στο β. ημίχρονο μας έκανε να χαλαρώσουμε και να δώσουμε την ευκαιρία στον αντίπαλό μας να μπει και να χτυπήσει το παιχνίδι. Στο τέλος όμως, καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη και να κρατήσουμε την ομάδα ζωντανή για την άνοδο στην Α2.
Ο σημερινός αγώνας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πάτρας, πιστεύω ότι θα κρίνει ποια ομάδα θα πάρει την άνοδο και ποια ομάδα θα πάει στα μπαράζ της ανόδου. Εφόσον παρουσιαστούμε απόλυτα συγκεντρωμένες στο παιχνίδι μας, πιστεύω ότι έχουμε τον πρώτο λόγο στην κατάκτηση της νίκης».