Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2011

0 2 ΣΤΑ 2 Ο ΓΠΣΧ ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

Ο Γυμναστικός Χαλκίδας, έκανε το 2 στα 2, επικρατώντας με σκορ 80-72 του Εργοτέλη, στον εξ αναβολής αγώνα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Χαλκίδας, βρέθηκε πίσω στο σκορ με ένα πόντο στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο, με σκορ 19-20 και 33-34 αντίστοιχα. Όμως στο τρίτο δεκάλεπτο αντέδρασαν και με πρωταγωνιστές τους Γέρεμιτς και Γεώργαρο, πήραν προβάδισμα και έφτασαν το σκορ στο 53-44 στην λήξη του τρίτου δεκαλέπτου για να φτάσουν στην τελική νίκη με 8 πόντους διαφοράς. Οι Κρητικοί, είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Πάντσιο που πέτυχε 30 πόντους με 7 τρίποντα.
Επόμενο παιχνίδι για τον ΓΠΣΧ, είναι την Κυριακή 6 Νοεμβρίου, όπου θα φιλοξενήσει τον Πορφύρα, στις 17:00, στο κλειστό Κανήθου.

Διαιτητές: Παπανικολάου - Μανούσος.
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 33-34, 53-44, 80-72.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Καλογήρου): Γεώργαρος 17, Πανταζής 9 (1), Αγγέλου 2, Πούλος 4, Κατσούλης 15, Τομαράς 11 (1), Σαμουρέλης 1, Σωτηρίου 3 (1), Γέρεμιτς 18.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Σκάνδαλος 6 (2), Βαρνάβας 2, Γρύλλης Σ. 6 (2), Φλιάτης 7 (1), Πάντσιος 30 (7), Γεωργοπαπαδάκος 12 (1), Κομπσέλης 1, Τσαμπάς 8.