Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2011

0 ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΝΗ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ Η ΑΓΕΧ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νέα εντός έδρας ήττα για την ΑΓΕΧ βόλλεϊ γυναικών, χθες με σκορ 1-3 από τον Οδυσσέα Αμαρουσίου και τώρα η γυναικεία ομάδα της Χαλκίδας, βρίσκεται μια θέση πάνω την θέση του υποβιβασμού. Η ΑΓΕΧ βρέθηκε πίσω στα σετ, χάνοντας στο πρώτο με 25-27. Στην συνέχεια ισοφάρισε κερδίζοντας το 2ο σετ με 26-24. Οι γυναίκες του Αμαρουσίου όμως πήραν την νίκη κερδίζοντας στα άλλα 2 σετ με σκορ 15-25 και 19-25 αντίστοιχα. Την επόμενη αγωνιστική, Δευτέρα 28 Νοεμβρίου, η ΑΓΕΧ θα αγωνιστεί εκτός έδρας με αντίπαλο το Χαλάνδρι, στο κλειστό Μάρκος Παπαδάκης, στις 21:45.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του 1ου γύρου της Α΄Κατηγορίας Γυναικών είναι τα εξής:
ΑΓΕ Χαλκίδας – Οδυσσέας Αμαρουσίου 1-3 (25-27, 26-24, 15-25, 19-25)
Νίκη Αμαρουσίου – Αστέρας Αγ.Δημητρίου 1-3 (17-25, 25-16, 23-25, 15-25)
Απόλλων Αγίου Δημητρίου – Κορωπί 0-3 (21-25, 23-25, 13-25)
Σχολή Μωραϊτη – Αμαζόννες 3-1 (25-17, 25-16, 22-25, 25-07)
Παπάγου – ΠΑΚ Χαλανδρίου 2-3 (25-23, 19-25, 17-25, 26-24, 10-15)
Παλλήνη – Φοίβος Μελισσίων 3-0 (25-08, 25-16, 25-15)