Δευτέρα 14 Απριλίου 2014

0 ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ: 1-1 με Ίκαρο Πετρωτού, τιμήθηκαν απ' τον ΣΦΧ

Με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας στο γήπεδο Κανήθου, μεταξύ των Αβαντίδων και του πρωτοπόρου Ίκαρου Πετρωτού. Η ομάδα της Χαλκίδας, ήταν καλύτερη απέναντι στην ομάδα της Αχαΐας, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς.
Ο Ίκαρος άνοιξε νωρίς το σκορ, μόλις στο 15', με πλασέ της Προκόπη. Οι Αβαντίδες μπήκαν πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο, και στο 58', με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ της Πύθουλα, σχεδόν από τη μεριά του Κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας για την ομάδα της Χαλκίδας.
Στο ημίχρονο, ο Σύνδεσμος Φιλάθλων Χαλκίδας «Τρελά Νερά», τίμησε και βράβευσε τις Αβαντίδες για την προσφορά τους στο Ευβοϊκό ποδόσφαιρο και για τη συμμετοχή τους στις μεγάλες Εθνικές κατηγορίες.
Τελευταίος αγώνας για τις Αβαντίδες, όπου και τελειώνει το πρωτάθλημα, είναι στις 27 Απριλίου, όπου θα ταξιδέψουν στη Ρόδο και θα αντιμετωπίσουν τον Άρη Αρχαγγέλου.