Δευτέρα 29 Δεκεμβρίου 2014

0 ΑΟΧ 2-0 ΑΥΛΩΝΑΡΙ: Με νίκη και πρωτιά κλείνει το 2014

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του για το 2014 ο ΑΟ Χαλκίς. Χθες, στο Ενωσιακό γήπεδο Χαλκίδας, νίκησε το Αυλωνάρι με σκορ 2-0, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές. Η ομάδα της Χαλκίδας παραμένει πρώτη και αήττητη για 13η αγωνιστική, στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Ευβοίας, 7 βαθμούς πίσω απ' τη δεύτερη βαθμολογικά Ιστιαία.
Μετά από ένα δυνατό ημίχρονο, φτάσαμε στις καθυστερήσεις για να δούμε το 1ο γκολ. Λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44', η ομάδα της Χαλκίδας άνοιξε το σκορ, ύστερα από ένα γυριστό πλασέ του Τσεκούρα. Στο 81', ο ΑΟΧ σφράγισε τη νίκη, μετά από μια γρήγορη αντεπίθεση, όπου ο Ανέστης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Επόμενη αγωνιστική για τον ΑΟ Χαλκίς είναι το 2015 και συγκεκριμένα το Σάββατο 3 Ιανουαρίου, όπου θα αγωνιστεί εκτός έδρας, στην Ερέτρια, με αντίπαλο τον τοπικό Απόλλωνα. στις 15:00.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Λάμπρου): Μόνος - Κοροβέσης - Τζαφέρος - Καραμπάς - Αυλωνίτης - Ευσταθίου - Τσεκούρας (80' Μαρίνος) - Βαλκάνος (83' Λειβαδίτης) - Θωμάς (82' Ζευγολάτης) - Ανέστης - Τόλης.
ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Τόγιας):  Πετράκης - Δημάς (74' Μακρυνικόλας) - Μπρεκανάκου - Καραμπίνης - Μαρούλης - Βασιλείου - Κοτρώζος - Μακρής - Πόγκας (63' Βογιατζής) - Ηλίας - Φραγγής.