Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2016

0 ΒΟΛΛΕΙ: 3-0 ο Ηρακλής τον Πανερυθραϊκό, νίκη οι γυναίκες και ήττα οι άνδρες του ΟΠΕΧ

Δεν δυσκολεύτηκε ο Ηρακλής Χαλκίδας το Σάββατο 23 Ιανουαρίου, να νικήσει στο κλειστό Κανήθου τον Πανερυθραϊκό με 3-0 σετ για το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας. Ο Ηρακλής Χαλκίδας εξακολουθεί να βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, πίσω από τον πρωτοπόρο Κύζικο Ν. Περάμου και σε τροχιά ανόδου (μέσω μπαράζ) στη Volley League.

Τα σετ: 25-22, 25-20, 25-15
Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης): Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος, Φίνος, Κοντοστάθης (λ) / Φωτιάδης, Αλεξάκης, Κουτρουμάνος, Κοκκινάκης, Μάγκος.
Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρρος): Δανιάς, Κωστόπουλος Γ., Χατζηγεωργίου, Σπανός, Τραπεζουντίδης, Κωστόπουλος Α., Μπαρούτας (λ) / Βελούδης (λ), Σεβδαλής, Παπαδέας, Καραγιώργος, Αριστόπουλος.

Πηγή: eviateam

ΟΠΕΧ
Η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας πήρε ένα σημαντικό βαθμολογικά διπλό μέσα στο Γαλάτσι, κερδίζοντας με σκορ 0-3 στα σετ την τελευταία βαθμολογικά Ένωση Γαλατσίου, ανεβαίνοντας στην 8η θέση του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΠΑΑΑ. Άλλη μία ήττα πραγματοποίησε η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ, η οποία είναι τελευταία στη Β' Εθνική, αυτή τη φορά στο ΔΑΚ Χαλκίδας, απ' τον ΑΚ Ζωγράφου με σκορ 1-3 στα σετ.