Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2016

0 ΒΟΛΛΕΪ: 0-3 ο Ηρακλής στην Αργυρούπολη, ήττες ο ΟΠΕΧ

Ο Ηρακλής Χαλκίδας πέρασε με νίκη 3-0 σετ και από την Αργυρούπολη και συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα της Α2. Οι Ευβοείς ένιωσαν αντίσταση μόνο στο 3ο σετ, καθώς η διαφορά ποιότητας των δυο ομάδων ήταν ιδιαίτερα εμφανής. Ο Ηρακλής πήρε το πρώτο σετ με περίπατο 25-10. εύκολα το δεύτερο με 25-16 και μόνο στο τρίτο οι γηπεδούχοι προέβαλαν αντίσταση χωρίς όμως αποτέλεσμα (25-23). Η ομάδα της χαλκίδας παραμένει στη 2η θέση της βαθμολογίας με 39 βαθμούς σε 14 αγώνες, 4 περισσότερους από τον 3ο Εθνικό που έχει παίξει έναν αγώνα περισσότερο. Την επόμενη Κυριακή ο Ηρακλής Χαλκίδας υποδέχεται τον ΑΟ Καλαμάτας στο κλειστό Κανήθου.

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (15-25, 18-25, 24-26)
Αργυρούπολη (Αρέτας): Ιατρόπουλος, Ρουμελιωτάκης, Πολυχρόνου, Ρομπότσης, Κισκίρας, Καρράς, Κυριακουλάκος (λ) / Νασκιντασβίλι, Κώτσης, Νταουντάκης.
Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης): Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος, Φϊνος, Αντιφάκος, Κολτσιάκης, Κοντοστάθης (λ) / Αλεξάκης, Κουτρουμάνος.

Πηγή: eviagoal

Αποτελέσματα 15ης αγ.
 Πανερυθραϊκός - ΑΕΚ Αθηνών 0-3 (15-25,17-25,17-25)
ΑΟ Ακρίτας - Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (10-25,16-25,23-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (15-25,18-25,24-26)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΕΠ Ολυμπιάς (Αναβ.)
ΓΣ Απόλλων - ΑΣ Κόροιβος (Αναβ.)
ΕΑ Πατρών - ΑΠΣ Κύζικος (Αναβ.)

ΟΠΕΧ
Με ήττες συνέχισαν οι ομάδες του ΟΠΕ Χαλκίδας. Οι γυναίκες ηττήθηκαν αρχικά μέσα στο ΔΑΚ Χαλκίδας απ' τον ΑΣ Τύφων με 2-3, και χθες ηττήθηκαν μέσα στο Κορωπί με 3-0. Η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕΧ βρίσκεται στην 6η θέση μαζί με Νήαρ Ήστ και ΑΣ Τύφων. Οι άνδρες ηττήθηκαν στου Αμπελόκηπους με 3-0 και βρίσκονται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.