Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2016

0 ΒΟΛΛΕΙ: Νίκη του Ηρακλή στον Απόλλων με 3-1, ήττες με 3-0 για τις ομάδες του ΟΠΕΧ

Σαν σίφουνας πέρασε από την έδρα του Απόλλωνα ο Ηρακλής Χαλκίδας τον οποίο νίκησε με 3-1 σετ και κατέκτησε άλλο ένα 3ποντο που τον κρατάει στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με απόσταση ασφαλείας 6 βαθμών από την 3η ΑΕΚ. Οι Ευβοιώτες παρότι ισοφαρίστηκαν σε 1-1 σετ (πήραν το πρώτο άνετα με 25-17, έχασαν το δεύτερο με 25-21) δεν είχαν κανένα πρόβλημα στα δυο επόμενα σετ τα οποία κατέκτησαν εύκολα (25-17 και 25-20) και επέστρεψαν στη Χαλκίδα με μια ακόμα νίκη. Την επόμενη 14η αγωνιστική ο Ηρακλής υποδέχεται στο κλειστό της Κανήθου (Σάββατο 6 Φεβρουαρίου στις 18:00) τον Ακρίτα. Να είμαστε όλοι εκεί.

Απόλλων Αθηνών (Νικηφορίδης): Μανιάτης, Αμαριανάκης, Σασάτη, Λένας, Χατζηκάλφας, Κυριακίδης, Κοτσάμπασης (λ) / Γεωργίου, Χριστοφοράκης, Χριστοδούλου, Ανάγνου, Φραγκιαδάκης
Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης): Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος, Φίνος, Κοντοστάθης (λ) / Φωτιάδης, Αλεξάκης, Κουτρουμάνος, Κοκκινάκης, Μάγκος

Πηγή: eviagoal

Αποτελέσματα 13η αγ.
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΕΑ Πατρών 3-0 (25-21, 25-16, 25-15)
ΑΕΚ - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-15, 25-15, 25-17)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)
ΓΣ Απόλλων - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χ. 1-3 (17-25, 25-21, 15-25, 20-25)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - Εθνικός 0-3 (17-25, 23-25, 20-25)
Ακρίτας - Ολυμπιάδα 0-3 (21-25, 14-25, 15-25)