Τρίτη 28 Μαρτίου 2017

0 ΝΟΧ: Διπλό στην Πάτρα, 5-7 τη ΝΕ Πατρών

Μεγάλο διπλό πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας, χθες, Κυριακή 27 Μαρτίου, μέσα στην Πάτρα, όπου νίκησε τη ΝΕ Πατρών με σκορ 5-7, στα πλαίσια της Α2 Εθνικής κατηγορίας πόλο ανδρών.
Με 2 γκολ του Μπουρνάζου και 1 του Κόρακα, ο ΝΟΧ προηγήθηκε με 0-3, αλλά η ομάδα της Πάτρας μείωσε σε 2-3. Ο Μπουρνάζος στο δεύτερο 8λεπτο, έδωσε επιπλέον προβάδισμα στο ΝΟΧ, τελειώνοντας το ημίχρονο με σκορ 2-4. Στο τρίτο 8λεπτο, η ΝΕΠ μπαίνει δυνατά και ισοφάρισε σε 4-4. Ο Κοκκάλας έδωσε το προβάδισμα με 4-5 για την ομάδα της Χαλκίδας, αλλά στην έναρξη του τελευταίου 8λεπτου, ισοφαρίστηκε σε 5-5. στη συνέχεια όμως με γκολ του Παύλου Μερκουριάδη και του Κόρακα, ο ΝΟΧ πήρε το μεγάλο διπλό, μέσα στην Πάτρα.
Την Κυριακή 2 Απριλίου, στις 16:00, ο ΝΟ Χαλκίδας θα αγωνιστεί εντός έδρας με τον ΟΥΚ Βόλου.

ΝΕΠ: Ορφανός, Νεχωρίτης, Πολάτος, Ρογδάκης (1), Παπάκος, Ζησιμόπουλος, Ζερνιώτης, Τσιτσάρας, Λεβεντάκος (1), Κατράς (1), Καρβούντζης, Γκαράνης (2), Αβερόπουλος.
ΝΟΧ: Πουλης, Οικονόμου, Κοκκάλας (1), Γάτος, Αλαφάκης, Ορφάνακος, Μερκουριαδης Παύλος (1), Κόρακας (2), Αθανασίου, Μπουρνάζος (3), Μερκουριαδης Νίκος, Βλάχος, Τρίκας, Κοκορίκος.