Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

0 ΤΡΙΓΛΙΑ 1-2 ΑΟΧ: Σπουδαίο διπλό στη Ραφήνα

Ένα σπουδαίο διπλό πέτυχε ο ΑΟ Χαλκίς, χθες Κυριακή 15 Οκτωβρίου, στη Ραφήνα Αττικής. Η ομάδα της Χαλκίδας κέρδισε με σκορ 1-2 τη Τριγλιά Ραφήνας και πέτυχε το 2ο σερί διπλό στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας, με 2 γκολ από εκτέλεση φάουλ που έκαναν ο Ταυταρίδης στο 11' και ο Θωμάς στο 33'.

Το φιλμ του αγώνα:
  • 2' - Εκτέλεση κόρνερ του Εκλαντίν, ο Σέρτζιο Αμπντουραχμάνι με κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Ντουμάνη. (ΤΡΙΓΛΙΑ)
  • 11' - Εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Ταυταρίδη, που κερδήθηκε απ' τον Ανέστη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα της Χαλκίδας. (ΑΟΧ)
  • 20' - Μακρινό σουτ του Τσαγκάρη, ο Ντουμάνης δεν έκανε σωστό υπολογισμό και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του. (ΤΡΙΓΛΙΑ)
  • 25' - Ο Πολίτης τσιμπά την μπάλα στα δεξιά για τον Χαρτσιά, το σουτ που δοκίμασε ο τελευταίος πέρασε εκτός. (ΑΟΧ)
  • 26' - Ο Χαρτσιάς βρήκε τον Ανέστη, που επιχείρησε γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. (ΑΟΧ)
  • 33' - Εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Θωμά, η μπάλα κατέληξε για 2η φορά στα δίχτυα του Ιωσήπου, δίνοντας νέο προβάδισμα στη Χαλκίδα με 1-2. (ΑΟΧ)
  • 41' - Σέντρα του Ανέστη στην περιοχή, κεφαλιά πάσα του Ταυταρίδη στον Πολίτη, ο τελευταίος όμως αστόχησε. (ΑΟΧ)
  • 46' - Ο Καφετζής δοκίμασε δυνατό σουτ, ο Ντουμάνης όμως με εκπληκτική απόκρουση στο αριστερό «Γ» αποσόβησε τον κίνδυνο. (ΤΡΙΓΛΙΑ)
  • 47' - Ο Καφετζής έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντάφλας έπιασε την κεφαλιά, από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. (ΤΡΙΓΛΙΑ)
  • 53' - Από εκτέλεση φάουλ του Θωμά, ο Καραμπάς έπιασε την κεφαλιά, ο Ιωσήπου απέκρουσε πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια ο Πολίτης από κοντά σούταρε αλλά έχασε μεγάλη ευκαιρία να κλειδώσει το ματς. (ΑΟΧ)
  • 55' - Εκτέλεση φάουλ του Στεργιανού από τα πλάγια, ο Ανέστης δεν πρόλαβε την μπάλα από πολύ καλή θέση. (ΑΟΧ)
  • 79' - Ο Αγγελόπουλος από πλάγια δεξιά, με εξουδετερωμένο τον Ντουμάνη που γλίστρησε, πλάσαρε παράλληλα με την ανυπεράσπιστη εστία, χωρίς να υπάρχει κάποιος να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. (ΤΡΙΓΛΙΑ)
  • 86' - Τετ α τετ του Ντελέκου, ο οποίος πήγε να κρεμάσει τον Ιωσήπου με λόμπα, η μπάλα όμως κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Τριγλιάς. (ΑΟΧ)
Αρκετοί φίλαθλοι της Χαλκίδας βρέθηκαν στη Ραφήνα μεμονωμένα και στάθηκαν στο πλευρό του ΑΟΧ.
Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 22 Οκτωβρίου, ο ΑΟ Χαλκίς θα φιλοξενήσει τον Ερμή Κιβερίου, στις 16:00, στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας, με στόχο να πετύχει την πρώτη του εντός έδρας νίκη.

Τριγλία Ραφήνας (Ντεργίνης): Ιωσήπου, Καμβύσης (80’ Κότσι), Αρβανιτίδης (73’Ζαφειρόπουλος), Μάκρης, Πολυχρονάκης, Τσακίρης, Εκλαντίν, Τσάγγαρης, Σέρτζιο (71’Αγγελόπουλος), Ντάφλας και Καφετζής (57’ Λημνιός).
Α.Ο. Χαλκίς (Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιανός, Καραμπάς, Μπακομήτρος, Θωμάς, Ντελέκος, Ταυταρίδης, Βαλκάνος (88’ Τσίγκρος), Χαρτσιάς (83’ Γεωργίου), Πολίτης (71’ Κονσταντίνοφ), Ανέστης (90’ Παλάτσιος).