Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2011

0 ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΓΠΣΧ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΕΕΠ

Γλυκόπικρη γεύση αφήνει το σαββατοκύριακο που μας πέρασε για τις ομάδες μπάσκετ της πόλης μας. Ο Γυμναστικός έχασε από το πρωτοπόρο Ηράκλειο με 70-56 και η Έξω Παναγίτσα νίκησε τον Εργοτέλη,σε μία αναμέτρηση "ζωής ή θανάτου" για την ομάδα μας, με 69-62.
Ο Γυμναστικός ταξίδεψε στο Ηράκλειο,έχοντας δύο "όπλα" του απροπόνητα, λόγος για τους Φωτίου και Γέρεμιτς.
Ο Γυμναστικός στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν καλός και τον βρήκε να προηγείται με 16-17.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας έχασε τον ρυθμό της και βρέθηκε να χάνει με 39-29.Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε όπως τελείωσε το δεύτερο, με τον πίνακα να δείχνει το 57-44.Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το σκορ να δείχνει το 70-56.
Διακριθέντες για τους νικητές ήταν οι: Πάλλης, Πετράκης και Χαρίσης,ενώ για την ομάδα του Γυμναστικού ήταν οι: Κατσούλας και Σαμουρέλης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17, 39-29, 57-44, 70-56

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης): Κοτούλας, Δαγαλάκης 6 (2), Αρναουτάκης 6, Κάραλης 9 (1), Ρακιωτάκης, Αγαπητός 8, Χαρίσης 15 (2), Πετράκης 13 (3), Πάλλης 13.
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ (Βελισσαράκος): Αγγέλου, Γεωργίου 6, Φωτίου 1, Πούλος 3 (1), Καπελέρης 2, Κατσούλας 18, Σαμουρέλης 12 (1), Βελισσαράκος 5 (1), Μπακάμης 8, Γέρεμιτς 1.

Η Έξω Παναγίτσα έδειξε πείσμα και δύναμη και νίκησε τον Εργοτέλη με 69-62.
Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 18-17 υπέρ της ομάδας μας. Στο ημίχρονο η ομάδα μας ξέφυγε στο σκορ και έκλεισε με 40-25.Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες της ομάδας της Έξω Παναγίτσας βγήκαν αφηνιασμένοι και κάνοντας μία διαφορά 20 πόντων βρέθηκαν να προηγούνται με 51-36.Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Εργοτέλης προσπάθησε να σώσει ότι μπορούσε κι έτσι στο τέλος του αγώνα ο πίνακας έδειξε το 69-62.
Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν:Δέδες, Κουτσογιάννης, Παπακώστας, Γυφτονικολός και για τους φιλοξενούμενους ήταν οι: Μανωλάς και Τσαμπάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 40-25, 51-36, 69-62

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Δέδες 11 (1), Κουτσογιάννης 12(1), Ρουμελιώτης 3 (1), Παπακώστας 13, Περούλης 8, Τσίτσης 7, Γυφτονικολός 14, Καλλέργης.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Κουρουζίδης 4, Καλασούντας 2, Μανωλάς 12 (2), Γρύλλος 7 (1), Παπαδημητρίου 10, Πάντσιος 2, Γεωργοπαπαδάκος 8, Καμψέλης 4, Τσαμπάς 13.