Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

0 ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΗ

Ξεκίνησε νωθρά το πρώτο τρίμηνο της παρουσίας της στη Δ' Εθνική. Ενστάσεις, ήττες εκτός προγράμματος και άδικες ισοπαλίες, συμπλήρωναν τα αγωνιστικά πεπραγμένα του ΑΟ Χαλκίδας. Όμως, μετά την πρόσληψη του Γιάννη Γεωργαρά τον Νοέμβριο, οι Νερατζούρρι έχουν βρει το δρόμο τους.
Το πρωτάθλημα και η άνοδος μπορεί να έχουν χαθεί, το ζητούμενο όμως ήταν να υπάρχει διάρκεια και καλό αγωνιστικό πρόσωπο από τους παίκτες. Κάτι που όντως έχει αρχίσει να γίνεται. Ισοπαλία με τη Θήβα εντός έδρας, σε ένα ματς το οποίο ο ΑΟΧ άξιζε τη νίκη, ισοπαλία με την δεύτερη μέχρι στιγμής Μιδέα στο Στάδιο, μεγάλο διπλό στην πρωτοπόρο Μαγούλα με 0-1.
Χθες το σερί των επιτυχιών συνεχίστηκε. Η Χαλκίδα φιλοξένησε το Δρέπανο στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας και επικράτησε των φιλοξενουμένων με 3-0. Έχοντας τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στα 90 λεπτά, η ομάδα του Γεωργαρά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα χάρη στα γκολ των Ξευγένη (12'), Πιτερού (43' αυτογκόλ) και Παπαιωάννου στις καθυστερήσεις
Πλέον ατενίζει πιο άνετα το μέλλον, απηλλαγμένη κατά 99% από τυχόν μελλοντικές περιπέτειες όσο αναφορά την παραμονή της στην Δ' Εθνική, και βλέπει τους διώκτες της αφ' υψηλού, στην 4η θέση με 36 βαθμούς