Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2011

0 ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΙΒΟ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΒΟΛΛΕΪ

Ακόμα μία ήττα παραχώρησε χθες, η γυναικεία ομάδα βόλλεϊ της ΑΓΕΧ, όπου αυτή την φορά έχασαν εντός έδρας από τον ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος", με σκορ 1-3 στα σετ. Τα κορίτσια της Χαλκίδας, βρέθηκαν πίσω στο σκορ (21-25) αλλά ισοφάρισαν στην συνέχεια (25-23). Στο τρίτο σετ ο Φοίβος ήταν πολύ δυνατός κερδίζοντας με 12-25 και στο επόμενο σφράγισε την νίκη (23-25). Η ΑΓΕΧ παραμένει στην προτελευταία θέση, ενώ στην κορυφή της βαθμολογίας, ισοβαθμούν το Κορωπί, το Χαλάνδρι και ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου. Την Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου η ΑΓΕΧ θα αγωνιστεί εκτός έδρας στο Παπάγου στις 21:45, για την 11η αγωνιστική, που είναι και η τελευταία του πρώτου γύρου, ενώ την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου, θα αγωνιστεί στις 21:30 στο 3ο Λύκειο Αγίου Δημητρίου, με αντίπαλο τον Απόλλων Αγίου Δημητρίου, για τον εξ' αναβολής αγώνα της 3ης αγωνιστικής.