Τετάρτη 29 Οκτωβρίου 2014

0 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΟΧ: 5-5 με Πανιώνιο στη Χαλκίδα

Ισόπαλοι σε ένα μεγάλο παιχνίδι, που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου, στο γήπεδο του Πάρκου του Λαού Χαλκίδας, αναδείχτηκαν ο ΑΟ Χαλκίς και ο Πανιώνιος, με σκορ 5-5. Στο πρώτο ημίχρονο, οι παλαίμαχοι της Χαλκίδας ήταν πολύ δυνατοί, αφού προηγήθηκαν με 4-0, με γκολ που πέτυχαν οι Κουλούρης (10', 15'), Σταθαράς (12') και Μπλέτσας (38'). Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΟΧ έκανε αλλαγές και έριξε την απόδοση του. Ο Πανιώνιος μείωσε σε 4-1 στο 50' με τον Μπέλο, ενώ με 2 γκολ του Ναλιτζή (55', 63') και το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπέλου (68'), ισοφάρισαν σε 4-4. Στο 72' με πέναλτι, ο Σταθαράς έδωσε προβάδισμα στον ΑΟΧ με 5-4, αλλά στο 75', ο Πανιώνιος κέρδισε και αυτός πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση του Ναλιτζή, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, διαμόρφωσε το τελικό 5-5.

Φωτορεπορτάζ απ' τον αγώνα παλαιμάχων ΑΟ Χαλκίς 5-5 Πανιώνιος