Τετάρτη 29 Οκτωβρίου 2014

0 ΟΠΕΧ: Ήττα για γυναίκες, αποκλεισμός για άνδρες

Τον αποκλεισμό απ' το Κύπελλο ΕΣΠΑΑΑ, γνώρισε την Κυριακή 26 Οκτωβρίου, ο ΟΠΕ Χαλκίδας, ο οποίος ηττήθηκε εντός έδρας, στο ΔΑΚ Χαλκίδας, απ' το Ζωγράφου, με σκορ 2-3 στα σετ και ανατροπή. Ο αγώνας φαινόταν εύκολος, καθώς ο ΟΠΕΧ πέρασε μπροστά στο σκορ με 2-0 στα σετ. Στη συνέχεια όμως δεν κατάφερε να πάρει κάποιο απ' τα επόμενα 3 και ηττήθηκε με ολική ανατροπή (2-3), μένοντας έξω απ' την ημιτελική φάση.
Αύριο, 30 Οκτωβρίου, οι δύο ομάδες αγωνίζονται ξανά μεταξύ τους, αυτή τη φορά στην έδρα του Ζωγράφου, στο Κλειστό Γουδή, στις 21:45, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.

ΟΠΕΧ 2-3 ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Τα σετ: 1-0 (25-19), 2-0 (26-24), 2-1 (18-25), 2-2 (25-27), 2-3 (7-15)
ΟΠΕΧ (Αδάμ): Μάρκου, Μπελίτσος, Συνόδης, Βαχαβιόλος, Κοντσιλίδης, Σπύρου, Δράκος, Σφυρίδης, Ρουσόπουλος, Τριμίτζιος, Περρής.

Αποτελέσματα προημιτελικής φάσης Κυπέλλου ΕΠΣΑΑΑ:
Φοίβος ΣΦΑ Μελισσίων 3-1 ΑΕ Γκράβας
ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 Ιωνικός ΑΣ (α.α.)
ΟΠΕ Χαλκίδας 2-3 ΑΚ Ζωγράφου
ΟΦ Γέρακας 3-2 ΑΟ Πολιτείας

Με σκορ 1-3 στα σετ, ηττήθηκε η γυναικεία ομάδα βόλλεϊ του ΟΠΕ Χαλκίδας, τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου, στο ΔΑΚ Χαλκίδας, απ' το Κορωπί. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 0-2, ο ΟΠΕΧ μείωσε σε 1-2, αλλά στο 4ο σετ, η ομάδα του Κορωπίου πήρε τη νίκη. Επόμενη αγωνιστική για τον ΟΠΕΧ γυναικών, είναι τη Δευτέρα 3 Νοεμβρίου, όπου θα αγωνιστούν εκτός έδρας, με τη Νήαρ Ήστ, στο κλειστό Καισαριανής στις 21:00.

ΟΠΕΧ 1-3 ΚΟΡΩΠΙ
Τα σετ: 0-1 (14-25), 0-2 (23-25), 1-2 (25-19), 1-3 (22-25)
ΟΠΕΧ (Ιορδανίδου): Αργύρη, Λύκου, Αντωνίου, Μιχαλιά, Θεοδώρου, Λαγού, Λαφαζάνη, Σ. Λύκου, Γεωργαντά, Βούλγαρη, Παπαθανασίου, Αδάμ.