Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

0 ΚΑΝΑΡΗΣ 0-0 ΑΟΧ: Λευκή ισοπαλία στη Χίο

Αν και καλύτερος απ' τον αντίπαλο του, ο ΑΟ Χαλκίς δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη χθες μέσα στη Χίο και ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0), με τον Κανάρη. Η ομάδα της Χαλκίδας έχασε καλές ευκαιρίες και είχε και δοκάρι, αλλά πήρε μόνο το βαθμό της ισοπαλίας.
Η πρώτη φάση του αγώνα ήρθε για τον Κανάρη στο 19′, με τον Ντάμπο να αστοχεί με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Αλεξανδρόπουλου, ενώ ένα λεπτό αργότερα το σουτ του Γρίγου είχε την ίδια κατάληξη. Ο Κωστάλας στο 30′ βρήκε με κεφαλιά τον Βαϊντερλή, που από πλάγια θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Χαλκίδας που μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια. Η ομάδα της Χαλκίδας, απείλησε στο 43′ με τον Τσούπρο να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ με κεφαλιά.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Σταματάκος έστρωσε την μπάλα στον Τσατσαρή που με σουτ έξω από την περιοχή ανάγκασε τον Κωττατή να βρει ελάχιστα την μπάλα, η οποία κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια του αγώνα, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να φτάσουν με αξιώσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τον Κανάρη να έχει σουτ με τους Ζεράι στο 67′ και Μονίαρο στο 88′, τα οποία όμως δεν ανησύχησαν τον Μπαλασάκη.

ΚΑΝΑΡΗΣ ΧΙΟΥ (Χριστόφορος Τσατσαρώνης): Κωττατής, Αγριμάκης, Γρίγος, Μελέκος, Γιοβανάκης, Πουλάκης, Βαϊντερλής (59′ Ζεράι), Σεζένιας, Ντάμπος, Κωστάλας (82′ Κροτσίδας), Αλεξανδρόπουλος (84′ Μονίαρος)
ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Πέτρος Δημητρίου): Μπαλασάκης, Αχείμναστος, Τσατσαρής, Μπακομήτρος, Τσούπρος, Καραμπάς, Τσουκαλάς (53′ Στασινόπουλος), Βαλκάνος (73′ Μαρίνος), Σπανός, Σταματάκος (90′ Κοροβέσης), Τσατσαρώνης.