Δευτέρα 13 Μαρτίου 2017

0 ΑΓΕΧ: Εύκολο διπλό, 52-74 στο Μώλο

Με το ροζ φύλλο αγώνος στις αποσκευές της επέστρεψε από το Μώλο η ΑΓΕ Χαλκίδας, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 74-52, πετυχαίνοντας τη 2η σερί νίκη στο πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας παράλληλα και στο βαθμολογικό πίνακα. Η ΑΓΕΧ με τον Κόντο στον πάγκο της και τον Βελισσαράκο στην εξέδρα καθότι τιμωρημένος, τα βρήκε σκούρα στο πρώτο 10λεπτο απέναντι στον μαχητικό Μώλο με το σκορ να είναι στο 15-17. Στη συνέχεια όμως, οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς ανώτεροι και με καλές επιλογές στην επίθεση ξέφυγαν στο ημίχρονο με 41-30. Στη γ' περίοδο η διαφορά έπαιζε γύρω από τους 10 πόντους, με την ΑΓΕΧ να πατάει γκάζι στο τέλος ανεβάζοντας την απόδοση της και την τελική διαφορά στο +22 (52-74).

Διαιτητές: Ζάχος-Σαμαράς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17, 30-41, 44-54, 52-74.
ΜΩΛΟΣ (Σεβασόπουλος-Γαλάνης): Σακελλαρόπουλος 4, Καλοβελώνης 2, Παπανικολάου 14 (4), Βλασσόπουλος 8 (1), Γρίβας 8, Κωνσταντόπουλος, Χάϊτα 4, Κρέτσης, Νικολάου, Καίσαρης 2, Σιότροπος 10 (3).
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κόντος): Χαρατσής 25 (3), Σταμέλος, Προβατάς, Μακρύγιαννης 4, Μάμαλης, Αργυρίου 7, Σιδερίδης 4 (1), Φωτητζόγλου 18, Βελισσαράκος 8 (2), Κανάκης 4, Σαββόπουλος 4.