Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

0 ΒΟΛΛΕΪ: 7 στα 7 ο Ηρακλής, ήττες οι ομάδες του ΟΠΕΧ

Την έβδομη νίκη του σε ισάριθμα ματς(!) πέτυχε χθες (28/11) το απόγευμα, ο Ηρακλής Χαλκίδας στην Α2 βόλεϊ, καθώς νίκησε στην Πάτρα την τοπική Ολυμπιάδα με 3-1 σετ. Οι Χαλκιδέοι πήραν το πρώτο σετ με 25-23 κι έχασαν το δεύτερο με 26-24 ύστερα από σκληρή μάχη. Στη συνέχεια όμως βελτίωσαν την απόδοσή τους στο παρκέ, έγιναν …αφεντικό και κέρδισαν το τρίτο σετ με 25-21. Στο τέταρτο σετ, οι γηπεδούχοι είχαν …όρεξη να οδηγήσουν το ματς στο τάι μπρέικ, αλλά ο Χαλκιδέος Ηρακλής τους την …έκοψε. Το κέρδισε με 25-19 και με συνολικό σκορ 3-1 πήρε τη νίκη και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Την επόμενη αγωνιστική (5/12, 19:00) ο Ηρακλής Χαλκίδας διασταυρώνει τα ξίφη του, εκτός έδρας με τον «συγκάτοικό» του στην κορυφή Κύζικο Νέας Περάμου, στο απόλυτο ντέρμπι.

Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής:
Σαβ 28 Νοε, 18:00 ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-11,25-20,25-22)
Σαβ 28 Νοε, 16:00 ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΕΚ Αθηνών 0-3 (20-25,15-25,17-25)
Σαβ 28 Νοε, 18:00 ΕΑ Πατρών - Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (13-25,21-25,18-25)
Σαβ 28 Νοε, 18:00 ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 1-3 (23-25,26-24,21-25,19-25)
Σαβ 28 Νοε, 19:30 ΓΣ Απόλλων - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (15-25,17-25,22-25)
Κυρ 29 Νοε, 18:00 ΑΟ Ακρίτας - ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-2 (12-25,27-25,23-25,25-22,17-15)