Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018

0 ΑΓΕΧ: Ήττα στην Αυλίδα με 63-47

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Γ.Σ.Αυλίδας που νίκησε την ΑΓΕ Χαλκίδας με 63-47, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στροφές με την πάροδο του χρόνου φτάνοντας στη νίκη. Η ΑΓΕΧ, έπαιξε καλή άμυνα αλλά είχε πρόβλημα και πάλι στο σκοράρισμα, με την απουσία του Παστήρα να είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Στο πρώτο 10λεπτο η ΑΓΕΧ επέβαλε το ρυθμό της πηγαίνοντας σε αργό τέμπο με το σκορ να είναι στο 12-12. Στη συνέχεια ο Γ.Σ.Αυλίδας πήγε σε περισσότερες κατοχές και με τον Αχματιώτη να πυροβολεί από την περιφέρεια έκλεισε μπροστά το ημίχρονο με 33-25. Οι γηπεδούχοι έφεραν τον αγώνα στους +10 πόντους στη συνέχεια για να επικρατήσουν τελικά με 63-47. Από την ομάδα του Φραγκούλη μπορεί οι Κατσούλας και Τσίτσης να έμειναν χαμηλά, αλλά ο Αχματιώτης κατά κύριο λόγο όπως και ο Μιχ.Μουντζής έδωσε πολλές λύσεις στην επίθεση. Από την ΑΓΕΧ που επέστρεψε ο Μάμαλης, πολύ καλός ήταν ο Τ.Βεζυρτζόγλου με 16 (4) πόντους.

Διαιτητές: Ντάνος-Χατζής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 21-13, 16-14, 14-8.
Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Χατζηστάμου, Αλεξάνδρου 3, Παχής, Αχματιώτης 17 (5), Κατσούλας 8, Σολδάτος 6 (1), Φραγκούλης 2, Κωνσταντόπουλος 4, Μουντζής Μιχ. 10, Τσίτσης 2, Παπαποστόλου, Βασιλείου 11 (1).
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Κιάκος 10, Σπύρου, Θωμάς 2, Μάμαλης 5, Μαλακασιώτης 6, Βεζυρτζόγλου 16 (4), Κικίδης Κ. 2, Βελισσαράκος 1, Πετρογιάννης, Κικίδης Ν. 5 (1).